korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?

Pase: Akademia Coacha Językowego – start I edycji, 12-13.03.16, Warszawa.

Akademia Coacha Językowego

Wejdź na nowy poziom swojego nauczania

Zdobądź dylom Coacha Językowego PASE

Akademia Coachingu Językowego już od marca 2016

6 modułów, 12 dni szkoleniowych




Co to jest coaching językowy?

To nowa jakość w nauczaniu języków obcych. Coach Językowy to ktoś więcej niż nauczyciel czy lektor języka obcego. To osoba, która pracuje z uczniami nie tylko nad podnoszeniem ich poziomu językowego ale także nad zrozumieniem własnej motywacji, wyznaczeniem realnych, mierzalnych celów, nad przekonaniami co do tego, co jest łatwe i osiągalne a co nie, nad weryfikacją postępów w oparciu o cele wyznaczone wcześniej. Coach, tak samo jak lektor języka obcego doskonale zna swoje narzędzie pracy, ale poza tym wie jak uczą się ludzie, jak działają ich mózgi, jak te mózgi pobudzać. Wie, w jakich sytuacjach stosować konkretne metody aktywne z repertuaru możliwości. Ma świadomość psychologii grupy i procesów, które w niej zachodzą.



Zostań Coachem Językowym z Dyplomem PASE!



Co Ci da Akademia Coachingu Językowego?

Akademia Coachingu Językowego powstała jako odpowiedź na rosnącą potrzebę nauczycieli w obszarze pogłębionej pracy z uczniami w każdym wieku.

Podzieliliśmy ją na 6 modułów:

1. Komunikacja oparta o coaching w pracy z językiem obcym.

W tym module poznasz zasady efektywnej komunikacji z uczniem, dowiesz się jakie blokady komunikacyjne występują w pracy z uczniami w każdym wieku, przećwiczysz komunikat JA i informację zwrotną, praktycznie zastosujesz aktywne słuchanie, dowiesz się o procesie rozwoju kompetencji ucznia, rozpoznasz różnorodność ról nauczyciela w pracy z uczniem (w tym rolę coacha), dowiesz się czym jest coaching i jakie jego elementy można zastosować w pracy z uczniem.

2. Proces grupowy. Metody radzenia sobie z trudnym uczestnikiem.

W tym module poznasz fazy budowania grupy, dowiesz się, jakimi praktycznymi sposobami radzić sobie w każdej z faz. Przećwiczysz i przedyskutujesz zasadność kontraktów grupowych w coachingu językowym. Poznasz potrzeby uczestników grupy w każdej fazie a także praktyczne metody pracy na potrzebie ucznia. Omówisz możliwe trudne sytuacje w grupie i metody radzenia sobie z nimi w coachingu językowym.

3. Od celu do postępu.

W tym module nauczysz się, jakimi sposobami w coachingu językowym wyznaczamy z uczniem cele oraz jak weryfikujemy ich osiąganie i osiągnięcie. Przedyskutujesz metody pracy nad motywacją ucznia i własną a także dowiesz się, jak badać potrzeby uczniów metodami coachingowymi, aby dotrzeć do prawdziwych marzeń i motywacji ucznia.

4. Metody aktywizujące.

W tym module praktycznie przećwiczysz możliwości, jakie daje wachlarz metody aktywnych dostępnych w pracy z uczniem opartej na coachingu językowym. Dowiesz się, co to są metody aktywizujące i co to oznacza, że uczeń jest aktywny. Przedyskutujesz dobór metod aktywizujących do potrzeb uczniów w oparciu o wielorakie inteligencje.

5. Nowoczesne technologie.

W tym module poznasz i aktywnie przećwiczysz najnowsze rozwiązania technologiczne, które ułatwią, uatrakcyjnią pracę z uczniem oraz znacząco wpłyną na jego motywację do nauki.

6. Nauczanie w zgodzie z mózgiem i neurodydaktyką.

W ostatnim module Akademii Coachingu dowiesz się więcej na temat aktywności mózgu z czasie uczenia się jezyka obcego. Przeanalizujesz aktywności na lekcji w oparciu o teorię głębokości przetwarzanych informacji. Poznasz Efekty von Restorff i zaplanujesz lekcję w oparciu o ten efekt. Nauczysz się jak sterować uwagą ucznia i jak wpływać na jego lepsze zapamiętywanie. Przyjrzysz się sposobom tworzenia nawyków.



Harmonogram I edycji:

moduł I: 12-13.03.2016

Proces grupowy w coachingu językowym. Metody radzenia sobie z trudnym uczestnikiem Luiza Wójtowicz-Waga

moduł II: 2-3.04.2016

Komunikacja oparta o coaching w pracy z językiem obcym | Beata Zielińska-Rocha

moduł III: 23-24.04.2016

Metody aktywizujące | Anna Kolbuszewska

moduł IV: 21-22.05.2016

Nowoczesne Technologie | Anna Popławska

moduł V: 11-12.06.2016

Nauczanie w zgodzie z mózgiem i neurodydaktyką | Luiza Wójtowicz-Waga

moduł VI: 2-3.07.2016

Od Celu do Postępu | Aldona Serewa



UWAGA! Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany harmonogramu.

Trenerzy:

Anna Kolbuszewska
Ania Kolbuszewska od ponad 25 lat zajmuje się uczeniem i szkoleniem nauczycieli języków obcych. W trakcie swojej kariery zawodowej pracowała jako nauczyciel, trener, metodyk, manager i konsultant. W chwili obecnej pracuje jako language coach / trener w firmie szkoleniowej którą prowadzi z mężem Andrzejem Stęsikiem. Szkoliła nauczycieli w ramach kursów CELTA i DELTA Uniwersytetu Cambridge; jako metodyk współpracowała z renomowanymi szkołami w Polsce i poza granicami kraju: Bell, International House, Pilgrims i in. Pracuje głównie z nauczycielami języka angielskiego, ale szkoliła również nauczycieli języków niemieckiego oraz francuskiego i hiszpańskiego. Od wielu lat zajmuje się także szkoleniem kadry managerskiej oraz doradztwem akademickim i biznesowym dla prywatnych szkół językowych oraz szkół publicznych. Od 2000 roku jest inspektorem międzynarodowego stowarzyszenia promującego jakość w usługach językowych Eaquals. Jest autorem publikacji "Eaquals Self-help Guide to Teacher Development", oraz współautorem "Eaquals Management Competency Framework". W latach 2007 - 2010 była członkiem zarządu Eaquals, a w latach 2010-2011 piastowała stanowisko Director of Eaquals Accreditation and Consultancy Services. Od wielu lat aktywna w stowarzyszeniu IATEFL zarówno w kraju jak i na forum międzynarodowym. W chwili obecnej jest koordynatorem regionalnym IATEFL Poland w Poznaniu. W latach 90-tych Prezes stowarzyszenia PASE i koordynator inspekcji, obecnie znajduje sie w grupie aktywnych inspektorów PASE. Interesuje się zarządzaniem jakością, komunikacją społeczną oraz ogrodnictwem, które z pasją uprawia w nielicznych wolnych chwilach.

Anna Popławska
Nauczanie jest jej pasją, nie może wyobrazić sobie życia bez lekcji, uczniów i prac domowych. Zaczęła uczyć gdy poznała parę pierwszych słów w języku angielskim, za co jej rodzeństwo jest do tej pory wdzięczne :) Była dyrektorem metodycznym w szkole Szybki Angielski i Warsaw Study Centre. Obecnie współpracuje z Fiszkoteką, gdzie odpowiada za dział rozwoju produktów software'owych dla branży językowej i prowadzi swoją szkołę językową. W czasie wolnym biega, chodzi na siłownię, tańczy, przebywa na Facebooku i szuka nowych narzędzi edukacyjnych, którymi może zaskoczyć swoich uczniów.

Aldona Serewa
Absolwentka filologii angielskiej oraz podyplomowych studiów dla tłumaczy Uniwersytetu Śląskiego. Pracowała jako dyrektor metodyczny, obecnie metodyk jednej z największych szkół językowych w Polsce. Zajmuje się kompleksową obsługą klienta w dziale szkoleń korporacyjnych - od spotkań sprzedażowych poprzez komponowanie autorskich programów nauczania, wdrażanie kadry lektorskiej, po monitoring jakości i szkolenia dla lektorów. Z sukcesem organizowała i nadzorowała szkolenia językowe dla m.in. takich branż jak telekomunikacja, farmaceutyka, motoryzacja, inżynieria, ochrona danych, bezpieczeństwo narodowe, szkolnictwo. W swojej pracy wierzy w umiejętność słuchania, zadawania odpowiednich pytań, zrozumienie i poszanowanie kultury korporacyjnej w jakiej pracuje klient. Wykorzystuje i stale rozwija kreatywny potencjał własny i stara się inspirować zespół lektorski do poszukiwania i wdrażania kreatywnych rozwiązań. Ufa, że w zespole siła. Wie, że uczenie (się) to pasja. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pracy lektorki, trenerki i metodyka. Od kilku lat związana z PASE, gdzie prowadzi szkolenia Kapelusze Lektora. Wolne chwile to film, książka, radio i herbata. Zimą narty a latem woda. Przez okrągły rok – dwie córeczki-cudeńka!


Luiza Wójtowicz-Waga
Trenerka i inspektor Stowarzyszenia PASE, odpowiedzialna za poziom merytoryczny projektów szkoleniowych Stowarzyszenia. Absolwentka Instytutu Lingwistyki Stosowanej, Ośrodka Studiów Amerykańskich oraz Szkoły Trenerów TROP. Z pasją i nieustającą motywacją uczy języka angielskiego we wszystkich grupach wiekowych i na wszystkich poziomach zaawansowania. Przez ponad dekadę była związana z Warsaw Study Centre, ogólnopolską szkołą językową, jako metodyk i dyrektor ds. nauczania. Obecnie jest trenerem i konsultantem w środowiskach edukacyjnych, coachem wspierającym nauczycieli w rozwoju oraz recenzentką renomowanych wydawnictw językowych. W miesięczniku The Teacher prowadzi sekcję poświęconą rozwojowi świadomego nauczyciela. Autorka bloga o kreatywnym nauczaniu http://www.luizawojtowiczwaga.com/blog.html, w którym pisze o uczeniu dorosłych, motywacji, wypaleniu zawodowym, przywództwie, efektywnym zarządzaniu wiedzą i umiejętnościach menedżerskich w edukacji. Często zapraszana do udziału w konferencjach (IATEFL, PASE, FRSE) i innych wydarzeniach szkoleniowych rynku języków obcych, szkoliła pracowników ORE, metodyków sieci EMPIK, lektorów Politechniki Łódzkiej, wykładowców kolegiów językowych, lektorów TE Sokrates, oraz wielu, wielu innych nauczycieli języków obcych w Polsce i poza nią.


Beata Zielińska-Rocha
Doświadczony lektor, metodyk i trener. Właścicielka firmy szkoleniowej Gama Training. Prowadziła szkolenia z zakresu metodyki, komunikacji czy coachingu. Metodyk w Pi School. Wcześniej związana z Archibaldem, m.in. jako Dyrektor Działu Akademickiego. Jako trener, współpracowała z PASE, wydawnictwem Pearson i WSz PWN oraz wieloma szkołami językowymi. Psycholog, psychoterapeutka, współzałożycielka Ośrodka Psychoterapii W Relacji. Autorka cyklu kilkudziesięciu artykułów Szkoła dla rodziców dla magazynu Mentor. Inspektor PASE.




WYMAGANIA WSTĘPNE DLA UCZESTNIKÓW:

I. Wykształcenie wyższe filologiczne (magister lub licencjat) lub inne wykształcenie wyższe (magister lub licencjat) + kurs metodyczny np. CELTA

II. min. 3 lata w zawodzie lektora lub nauczyciela języka obcego.







Koszt: 2 800 zł - rejestracja z lunchem; 2 600 zł - rejestracja bez lunchu (*)

Warunkiem rezerwacji miejsca w grupie jest wpłacenie I raty w ciągu 7 dni od daty rejestracji.

Możliwość rozłożenia opłaty na 3 nieoprocentowane raty:

- I rata płatna w ciągu 7 dni od daty rejestracji

- II rata płatna przed 2. modułem Akademii

- III rata płatna przed 3. modułem Akademii

* Cena zawiera: pełny udział w Akademii, materiały, przerwy kawowe, dyplom metodyka PASE.

** Przesłanie zgłoszenia udziału w Akademii do Organizatora jest równoznaczne z zaakceptowaniem niniejszego Regulaminu. Regulamin uczestnictwa (pobierz)

Wymogi stawiane przed uzyskaniem dyplomu - 100% obecności.



Miejsce warsztatów: Warszawa, szczegóły wkrótce

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany miejsca szkolenia.

Odrabianie zajęć

Istnieje możliwość odrobienia wybranego modułu Akademii Metodyka z inną edycją bezpłatnie, jeśli zgłoszenie takiej prośby nastąpi co najmniej na 3 dni przed danym modułem.
W przypadku niezgłoszenia nieobecności na danym module, lub zgłoszenie jej na mniej niż 3 dni przed warsztatami, uczestnik może go odrobić z inną edycją, jednak za dodatkową opłatą 450zł.



Patronat metodyczny: Pearson.


Rejestracja >>> **
http://www.pase.pl/pl/stowarzyszenie-pase/aktualnosci/562-akadem ia-coacha-jezykowego