korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
GOETHE INSTITUT: TAKE PART IN ART, 12.10.18 - 16.12.2018, Warszawa
Międzynarodowy Festiwal Teatru dla Najmłodszych - TAKE PART IN ART – to pierwszy międzynarodowy festiwal teatru dla dzieci od pierwszego roku życia. Do grudnia artyści z różnych krajów Europy, w tym również z Niemiec, będą prezentować sztuki teatralne dla najmłodszych. Ponadto zaplanowane są warsztaty, spektakle i konferencje. Goethe-Instytut w Warszawie jest partnerem tego wydarzenia.
EDUNEWS.PL - CZTERY POMYSŁY POMAGAJĄCE W NAUCZANIU (3) (artykuł)
W dyskusji o edukacji często używamy pojęć – „głębokie uczenie się”, „pogłębione nauczanie”. Ale co to właściwie znaczy? I przede wszystkim, jak spowodować „głębokie” uczenie się uczniów? Mam kilka pomysłów pomagających w nauczaniu matematyki. Myślę, że mogłyby one również posłużyć nauczycielom innych przedmiotów. Trzeci z nich: znaczenie pojęć.
MNODN: METODA DOBREGO STARTU - sesja teoretyczna, 20-21.10.18, Kraków
Metoda Dobrego Startu przeznaczona jest dla pedagogów, nauczycieli, przedszkoli i kształcenia zintegrowanego, także dla szkolnictwa specjalnego. Sprzyja uczeniu się każdego dziecka. Aktywizuje funkcje uczestniczące w procesie czytania i pisania oraz integrację wzrokowo - słuchowo-ruchową.
BRITISH COUNCIL: Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy, 12-21.10.18, Warszawa
Tegoroczna, 34. już edycja Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego, odbędzie się w dniach 12-21 października 2018 roku. W tych dniach w warszawskiej Kinotece (Pałac Kultury i Nauki) oraz Multikinie Złote Tarasy zostanie pokazanych ponad 110 filmów pełnometrażowych oraz 80 filmów krótkometrażowych, wyselekcjonowanych z prawie 5000 zgłoszeń.
GOETHE INSTITUT: FACET W PRZEDSZKOLU (artykuł)
W Berlinie 25-30% wychowawców przedszkolnych to mężczyźni. Męski opiekun z grupą dzieci na placu zabaw nikogo tu nie dziwi. „Przedszkolanek“ to dobry zawód dla ojca rodziny. A do tego bardzo satysfakcjonujący. Z Hubertem Kopciem, wychowawcą przedszkolnym w Berlinie, rozmawia Agnieszka Wójcińska.
PASE: KAPELUSZE LEKTORA PASE – XII EDYCJA, 20.10.18, Warszawa
KIEDY: 20.10.2018 GDZIE: Politechnika Warszawska KONFERENCJA: MOTYWACJA I ZAANGAŻOWANIE – dla lektorów prywatnych szkół językowych, nauczycieli szkół publicznych i przedstawicieli uczelni
NaukaBezGranic: Traditional Ireland ; Ceili Dancing, 19.10.18, Łódź.
Serdecznie zapraszamy na wydarzenia otwarte NaukiBezGranic w Katowicach, Krakowie, Warszawie, Łodzi, Rzeszowie, Szczecinie, Poznaniu i Wrocławiu. Na Państwa zaproszenie chętnie dojedziemy też do Państwa szkoły, w dowolnym miejscu w Polsce.
GOETHE INSTITUT: RAFIK SCHAMI: „DIE DUNKLE SEITE DER LIEBE”, 16.10.18, Warszawa
Plan na pażdziernikowy niemieckojęzyczny Buchklub to prawie tysiącstronicowa powieść „Ciemna strona miłości” syryjsko-niemieckiego pisarza Rafika Schami.
<<poprzednie 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 nastepne>>