korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
Instytut Austriacki Kraków: "Kino na trawie. Kino wielu kultur", 19.07.18, Kraków
Was sagen sie zu einer Filmvorführung in unserem Garten ? Am 19. Juli um 21.00 Uhr laden wir Sie herzlich zu dem österreichischen Film " Die Schrift des Freundes" ein. Eintritt frei. A może do kina ? W ramach projektu " Kino na trawie. Kino wielu kultur " zapraszamy na austriacki film " Die Schrift des Freundes" w oryginalnej wersji językowej. Już 19 lipca zapraszamy o godzinie 21.00 do naszego ogrodu. Wstęp wolny.
EDUNEWS.PL - WSPIERAJĄCA SZKOŁA BUDUJE ZAUFANIE (artykuł)
Dyskusja o tym, jak zmieniać szkoły publiczne w Polsce, toczy się od dawna. Można mieć wrażenie, że mimo wielu lat debat i rozmów ciągle nie następuje zmiana. System pruski jak był, tak trzyma się mocno. A jednak można w tym systemie zmieniać szkoły oddolnie, tworzyć inne podejście do nauki, ucznia, rodziców. Tych zmian nie widać, chociaż one się dzieją. Z Wiolettą Krzyżanowską, dyrektorką Szkoły Podstawowej nr 323 im. Polskich Olimpijczyków w Warszawie rozmawia Marcin Wandałowski – redaktor thinklettera Kongresu Obywatelskiego.
Wydawnictwo ELI & ET TOI: Lektury ELI w finale!
Mamy zaszczyt poinformować, że w tym roku aż siedem lektur językowych z wydawnictwa ELI znalazło się w finale konkursu Language Learner Literature Awards organizowanym corocznie przez Extensive Reading Foundation.
EDUNEWS.PL - CORAZ MNIEJ NAUKI W SZKOLE? (artykuł)
Od kilku lat jako rodzic obserwuje, jak szkoły publiczne realizują swój… nazwijmy to tak: „obowiązek szkolny”. I muszę powiedzieć, że z roku na rok, coraz mniej jest tej nauki w szkole. Świąt i dni wolnych od nauki jest za to coraz więcej. Jak się ułożą odpowiednio, to dzieci mają „ferie” kilka razy w roku szkolnym… Zawsze znajdzie się w szkole jakiś dobry powód do tego, aby zajęć nie było. Dzieci starsze i młodsze oczywiście cieszą się z zawsze takiego obrotu sprawy, ale…
Edunation: Trudny uczeń? Nie! Trudne zachowanie! - KURS ONLINE
Czego nie znajdziesz w tym kursie? Suchej teorii. Cały kurs to praktyka poparta przykładami z Waszego nauczycielskiego życia.
EDUNEWS.PL - UCZYĆ MYŚLENIA PRZESTRZENNEGO JUŻ W SZKOŁACH (artykuł)
Polacy wciąż nie przywiązują wystarczającej wagi do tego, jak zagospodarowywana jest przestrzeń publiczna. Nie zauważają otaczającego ich chaosu, nie chcą identyfikować się ze swoim miejscem zamieszkania. Większość z nas ma poczucie, że kreowanie rzeczywistości przestrzennej odbywa się poza ich świadomością i zaangażowaniem, co wynika poniekąd z braku elementarnej wiedzy w tym zakresie. Dotyczy to szczególnie młodzieży, która w przyszłości będzie decydować o poprawieniu lub pogorszeniu jakości naszego otoczenia.
BRITISH COUNCIL: Premiera filmu: McQueen 12 LIPCA, KINO MURANÓW, WARSZAWA
Wizjoner. Buntownik. Geniusz. Aleksander McQueen. Przyszedł znikąd i na zawsze odmienił świat mody. Zwykły chłopak z biednej dzielnicy Londynu stworzył wartą miliony dolarów, luksusową markę. Stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon sztuki współczesnej. „McQueen” to oparta na faktach historia artysty – równie fascynująca, jak jego dzieła. Opowieść o człowieku, któremu niezwykła wrażliwość i energia pozwoliły wspiąć się na szczyty sławy i świata pop kultury.
EDUNEWS.PL - CIERPLIWOŚĆ NAJWIĘKSZĄ Z CNÓT... DOBREGO NAUCZYCIELA (artykuł)
19 czerwca wziąłem udział w debacie, którą zorganizował na terenie Sejmu klub parlamentarny Platformy Obywatelskiej pod hasłem "Stracone szanse - pierwszy rok deformy edukacji”. Pognała mnie tam ciekawość, co w tak bardzo interesującej mnie dziedzinie mają do powiedzenia przedstawiciele władz największej partii opozycyjnej oraz zaproszeni przez nich goście.
<<poprzednie 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 nastepne>>