korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
GOETHE INSTITUT: KONFERENCJA MEDIALNA „FACE IT! JOURNALISM BEYOND DENIAL AND IDEOLOGY”, 20-23.09.18
Stowarzyszenie n-ost (Netzwerk für Osteuropa-Berichterstattung) organizuje swoją coroczną międzynarodową konferencję medialną tym razem w Warszawie. W programie dyskusje i warsztaty w języku angielskim.
GOETHE INSTITUT: EIKE KÖNIG I JEGO WYSTAWA W WARSZAWIE, 14.09.18
Do najgorętszych wydarzeń wystawienniczych na pocżątek jesiennego sezonu w Warszawie zalicza się pierwszą w stolicy wystawę Eike Königa, światowej sławy projektanta graficznego z Berlina, pod tytułem „Sorry but all your belief have been devaluated. Sorry, ale wszystko w co wierzysz przestało mieć znaczenie”.
Italicus: Spotkanie nauczycieli języka włoskiego w Krakowie, 21-23.09.18
Serdecznie zapraszamy 21-23 września 2018 do Krakowa na weekend z językiem włoskim. XIII Liceum Ogólnokształcące, Włoski Instytut Kultury w Krakowie, Katedra Italianistyki UJ i księgarnia językowa ITALICUS organizują spotkanie nauczycieli i lektorów j. włoskiego uczących w szkołach podstawowych, gimnazjach, szkołach średnich oraz szkołach prywatnych.
EDUNEWS.PL - SZKOŁY, KTÓRE UCZĄ CIEKAWIEJ I SKUTECZNIEJ (artykuł)
Czy szkoły mogą rozwijać umiejętność uczenia się, przedsiębiorczość i kreatywność u uczniów i uczennic? Czy potrafią uczyć młodych ludzi twórczego rozwiązywania problemów, myślenia analitycznego i krytycznego, odpowiedzialności i samodzielności? Centrum Edukacji Obywatelskiej od blisko 25 lat pomaga szkołom uczyć lepiej i skuteczniej przygotowywać młodzież do dorosłego życia. W nowym roku szkolnym uruchamia ponad 20 programów edukacyjnych, które rozwijają praktyczne umiejętności młodych ludzi, pożądane na rynku pracy.
Oxford University Press: Oxford Teachers’ Academy - szkolenia internetowe
Join a global community of teachers passionate about making a real difference in the classroom! Oxford Teachers’ Academy are online, self-study professional development courses for English language teachers, developed by Oxford University Press. Completion of the courses is certified by Oxford University Department for Continuing Education. Designed for self-study with elements of communication and sharing between participants, the courses can also be run by institutions as moderated, in-house professional development programmes. Session aims and topics have been mapped onto the EAQUALS Framework of Language Teacher Training and Development. At the end of the course, participants who have met the Evaluation Criteria for the course will receive a Certificate of Completion.
EDUNEWS.PL - CO UCZNIOWIE ZYSKUJĄ NA WSPÓLNYM PISANIU? (artykuł)
Tytuł tego wpisu zapowiada zastanowienie się, czy wspólne pisanie tekstów, może pomóc uczniom się uczyć. Ale sprawa ma szerszy zasięg, można zapytać, czy wspólne wykonywanie przez uczniów poleceń przynosi im korzyści. W ocenianiu kształtującym, które propagujemy w szkołach uczących się (program prowadzony przez CEO i PAFW) upowszechniamy strategie OK, w czwartej z nich jest o korzyściach dla uczenia się uczniów płynących z pracy zespołowej. Tytuł tego wpisu zapowiada zastanowienie się, czy wspólne pisanie tekstów, może pomóc uczniom się uczyć. Ale sprawa ma szerszy zasięg, można zapytać, czy wspólne wykonywanie przez uczniów poleceń przynosi im korzyści. W ocenianiu kształtującym, które propagujemy w szkołach uczących się (program prowadzony przez CEO i PAFW) upowszechniamy strategie OK, w czwartej z nich jest o korzyściach dla uczenia się uczniów płynących z pracy zespołowej.
Wydawnictwo ELI & ET TOI: Prenumeraty czasopism językowych ELI - sezon 2018/2019
Mamy przyjemność poinformować, że z końcem września rusza nowy sezon subskrypcyjny czasopism ELI do nauki języków angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego, włoskiego, rosyjskiego i łaciny.
EDUNEWS.PL - SZKOŁA PO RODO (artykuł)
Wejście w życie w maju br. nowych przepisów dotyczących ochrony danych osobowych wywołało spore zamieszanie w szkołach i instytucjach edukacyjnych. Pojawiło się wiele pytań dotyczących dotychczasowej działalności. Na przykład: czy na szkolnej akademii można wyczytywać imiona i nazwiska uczniów? Czy nauczyciel może kontaktować się z rodzicami z prywatnego adresu e-mail? M in. te zagadnienia znalazły się w poradniku przygotowanym przez Urząd Ochrony Danych Osobowych we współpracy z resortem edukacji.
[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nastepne>>