szukaj lektora

Kanały RSS - sposób powiadamiania o nowo¶ciach w serwisach WWW

Każdy serwis WWW zaopatrzony obrazek  oferuje wiadomo¶ci w postaci tzw. kanału RSS. Wprowadzenie takiego adresu do czytnika RSS jest tym samym co zamówienie subskrypcji. Od tego momentu subskrybent będzie automatycznie informowany o nowo¶ciach.  Informacja będzie przedstawiana w postaci tytułu i wstępu do każdej nowo¶ci. Je¶li subskrybent będzie zainteresowany przeczytaniem pełnej tre¶ci, wystarczy kliknięcie w odsyłacz aby znaleĽć się na stronie z pełnym materiałem.

Jakiego programu używać?

Kanały RSS odbierane s± przez "czytniki RSS", specjalne programy,  które odbieraj± i wy¶wietlaj± aktualno¶ci.

Najnowsze przegl±darki Mozilla Firefox, Windows Internet Explorer 7,8,9, Opera maj± standardowo wbudowane czytniki kanałów RSS.

Kanały RSS mog± być także odbierane przez programy pocztowe.  Mozilla Thunderbird ma tak± możliwo¶ć wbudowan±, a do innych klientów poczty może być zainstalowany 'plug-in' do tego celu. Wówczas nowo¶ci z kanałów będ± pojawiać się tak samo jak wiadomo¶ci e-mail.

Dostępne na naszej stronie kanały RSS to:

Aktualno¶ci lektora/nauczyciela  
Aktualno¶ci szkoły/firmy  
Aktualno¶ci ucznia  
Praca dla lektorów języków obcych  


Jeżeli masz zainstalowany czytnik RSS - można dodać je klikaj±c (lub kopiuj±c do schowka i wklejaj±c  do programu) już teraz.
Ikonkę, któr± widzisz obok nazw kanałów możesz ujrzeć także obok adresu naszej strony, jeżeli używasz jednej z wymienionych powyżej przegl±darek.



Chcesz wiedzieć więcej?
Więcej informacji można uzyskać na stronach:
www.rssy.pl
pl.wikipedia.org/wiki/Czytnik_kanałów



japanese steampunk www.szukaj-lektora.pl to narzędzie ułatwiające lektorowi, nauczycielowi, korepetytorowi znalezienie dobrej pracy i rozwój zawodowy.

Celem projektu jest stworzenie aktywnego, ogólnopolskiego systemu informacji o popycie i podaży na rynku szkoleń językowych, o możliwościach nauki samodzielnej i wspomaganej a także stworzenie miejsca z informacjami dla lektorów o możliwościach rozwoju (szkolenia, konferencje, seminaria, nowości na rynku wydawniczym…).
W efekcie lektor znajdzie odpowiednią dla siebie pracę, a klient indywidualny lub firmowy – odpowiedniego dla siebie lektora lub odpowiedni sposób uczenia.

Powstający portal www.szukaj-lektora.pl to świetne narzędzie dla firm poszukujących odpowiedniej szkoły językowej, to odpowiedź na konieczność efektywnej i coraz bardziej specjalistycznej edukacji językowej, to rozwiązanie problemów zapracowanych ludzi, którzy chcą znaleźć optymalny sposób na naukę języków obcych dla siebie czy swoich dzieci.

Dostępne są także:

 • SPERSONALIZOWANY SYSTEM informujący o konkretnych potrzebach rynku – dla poszukujących pracy
 • 2 WYSZUKIWARKI + SYSTEM OGŁOSZEŃ - dla potencjalnych pracodawców
 • SZKOLENIA I KONFERENCJE – zawsze aktualny terminarz z możliwością rejestracji
 • AKTUALNOŚCI branżowe - informacje o konkursach, nagrodach, rabatach dla lektorów i nauczycieli i inne ciekawostki;

Główne obszary działania:

 

 • Propagowanie jakości w nauczaniu języków obcych
 • Doradztwo
 • Audyt lingwistyczny
 • Organizowanie i prowadzenie szkoleń językowych oraz warsztatów dla firm i instytucji
 • Organizowanie zagranicznych szkoleń językowych
Realizowaliśmy projekty dotyczące szkoleń językowych dla wielu firm.

Zaczynamy od stworzenia miejsca, gdzie szkoły językowe i placówki oświatowe prowadzą rekrutację, gdzie firmy będą chciały znaleźć lektora do bezpośredniej współpracy, a osoby prywatne będą miały możliwość zaproponować lektorowi pracę blisko Twojego domu i w odpowiadającym Ci mu czasie. Zapraszamy lektorów, nauczycieli i korepetytorów do wypełnienia formularza – to pierwszy etap naszych wspólnych działań.

W kolejnych etapach w strukturze portalu pojawią się:

 1. NOWOŚCI WYDAWNICZE - z opcją sortowania po języku;
 2. PRZEWODNIK PO PODRĘCZNIKACH – przegląd rynku + opinie użytkowników + wyszukiwarka, z opcją kontaktu z autorem lub metodykiem i możliwością zakupu wybranych pozycji;
 3. METODYKA uczenia języków obcych – kanony i nowości, spotkania z autorytetami, porady praktyczne – w budowie działy ogólne i osobne na poszczególne języki, uwzględniające specyfikę ucznia;
 4. POMOCE do nauki samodzielnej – przegląd rynku + opinie użytkowników + wyszukiwarka (co polecać uczniom?);
 5. MATERIAŁY do wykorzystania w pracy – „gotowce” lub wersje demonstracyjne;
 6. LEKTOR POSZUKIWANY – najbardziej poszukiwane profile w regionach;
 7. EGZAMINY – specyfika, uprawnienia, centra egzaminacyjne;
 8. METODY UCZENIA – wersja dla profesjonalistów i wersja dla wstępnie zainteresowanych;
 9. KSIĘGARNIE

Serdecznie zapraszamy!