korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
EDUNEWS.PL - CZY SMARTFON JEST NIEBEZPIECZNY? (artykuł)
Zarzucono mi ostatnio, że pomijam negatywne aspekty smartfonów. Nie bardzo wiem, jak się do tego odnieść. Smartfon to urządzenie wielofunkcyjne. To przenośny aparat, dyktafon, kamera, GPS, kompas, notatnik, radio, telefon, nadajnik treści, komunikator, tłumacz, czytnik książek i czasopism, skaner, kalkulator, kalendarz, latarka, karta płatnicza, poziomica, miernik odległości, maszyna do gier itd.
GOETHE INSTITUT: FESTIWALE MUZYCZNE 2018 - SEZON NA MUZYKĘ (artykuł)
W Niemczech każdego roku odbywa się ponad 500 festiwali muzycznych. Oferta jest tak szeroka, że można się w niej pogubić. Fanom popu, rocka, metalu, techno i nie tylko podpowiadamy, które wydarzenia warto odwiedzić tego lata.
EDUNEWS.PL - EDUKACJA JEST PRZYGODĄ, CZYLI WIĘCEJ O KHAN ACADEMY (artykuł)
Każdy z nas może mieć wpływ na zmianę edukacji szkolnej. Wystarczy tylko… zacząć współpracować, przygotowywać małe i duże zmiany w szkole oraz wdrażać je w życie. Proste? No nie, nie takie proste, ale na pewno jest to możliwe. Jeśli tego naprawdę chcemy, zacznijmy zmiany w edukacji od naszej szkoły, w której uczymy lub do której chodzą nasze dzieci.
ETS Global: Are soft skills important in today’s economy? Webinar, 5th July
ETS Global ma przyjemność zaprosić na bezpłatne webinaria przedstawiające testy ETS. Podczas 43 sesji on-line poruszonych zostanie 29 tematów. Omówione będą zagadnienia dotyczące między innymi: podejścia do nauczania i uczenia się języka angielskiego, którego celem jest uzyskanie satysfakcjonujących wyników, jak się przygotować do testu TOEIC® Listening & Reading, jak podejmować decyzje przy wykorzystaniu wyników testu TOEIC® i wiele innych. Zapraszamy!
Wydawnictwo PROLOG: Dlaczego warto uczyć fonetyki?, bezpłatne webinarium, 27.06.18
Podczas webinarium poruszone zostaną zagadnienia dotyczące ważnego, choć często niedocenianego podsystemu językowego, jakim jest fonetyka. Omówione zostaną poszczególne fazy, kształtujące kompetencję fonologiczną; trudności, z jakimi uczący się języka polskiego musi się zmierzyć, jak również sposoby radzenia sobie z nimi. Zwrócona też zostanie uwaga na elementy polskiej fonetyki, mogące studentowi ułatwić jej naukę. Praktyczna część webinarium prezentować będzie konkretne przykłady ćwiczeń, zaczerpniętych z podręcznika ""Testuj Swój Polski - Fonetyka" oraz sposoby wplatania ich w scenariusz lekcji.
EDUNEWS.PL - NAUCZYCIELE ZMIENIĄ SZKOŁĘ (JEŚLI BĘDĄ TEGO CHCIELI) (artykuł)
Potencjał edukacyjny i kreatywny polskich nauczycieli wydaje się być całkiem spory. Mają rozległą wiedzę teoretyczną z zakresu pedagogiki i bogate osobiste doświadczenia, którymi mogliby i powinni się dzielić współpracując z innymi nauczycielami. Z tym dzieleniem się i współpracą bywa jednak różnie. Czasami jest tylko bardzo powierzchowna i mało wzmacniająca. Ale są też dobre przykłady, że można stworzyć wspólny projekt, dzięki któremu wielu nauczycieli będzie razem pracować na rzecz oddolnej zmiany w szkołach.
Italicus: Drugie życie książki
Wybrane, czytane, dalej udostępnione, czyli sprawdzone! To książki "z drugiej ręki", czyli idealne na lato, dostępne w atrakcyjnych cenach!
EDUNEWS.PL - O POTRZEBIE I SPOSOBACH ZMIANY EDUKACJI (artykuł)
Każdy z nas może mieć wpływ na zmianę edukacji szkolnej. Wystarczy tylko… zacząć współpracować, przygotowywać małe i duże zmiany w szkole oraz wdrażać je w życie. Proste? No nie, nie takie proste, ale na pewno jest to możliwe. Jeśli tego naprawdę chcemy, zacznijmy zmiany w edukacji od naszej szkoły, w której uczymy lub do której chodzą nasze dzieci.
<<poprzednie 81 82 83 84 85 86 87 [88] 89 90 nastepne>>