korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
GOETHE INSTITUT: REPREZENTACJA WIELOKULTUROWA (artykuł)
„Czy jesteśmy w błędzie, jeśli oczekujemy, że nasi piłkarze będą również wzorowymi patriotami?“ Christoph Bartmann o skandalu między Turcją a Niemcami z udziałem piłkarzy.
EDUNEWS.PL - ETNOGADKI: DAWNE OBRZĘDY I ZWYCZAJE ODKRYTE NA NOWO (artykuł)
Pośpiech, w jakim żyjemy, nowoczesność, za którą tak ciągle gonimy (zwłaszcza gdy chodzi o technologie), raczej nie sprzyja nam w poznawaniu bogactwa kultury polskiej, a zwłaszcza tych lokalnych obrzędów i zwyczajów, które towarzyszą nam od wieków. Wprawdzie latem częściej niż w innych porach roku trafiamy do różnych skansenów i muzeów, ale prawdopodobnie większość z nas nie jest świadoma istnienia różnych tradycji w poszczególnych regionach Polski. Warto je poznać. I właśnie o nich jest nowa, pięknie wydana publikacja familijna „Etnogadki. Opowiastki o dawnych obrzędach i zwyczajach”. Jak najbardziej do wykorzystania także przez nauczycieli w nauczaniu wczesnoszkolnym.
#BĘDZIECZYTANE EŁK FESTIWAL sob., 28.07.2018 - niedz., 29.07.2018
W czasie Festiwalu będzie można się spotkać z m.in. z Jerzym Bralczykiem i Lucyną Kirwil, Adamem Wajrakiem, Marcinem Mellerem, Anną Dziewit-Meller, Jakubem Żulczykiem, Katarzyną Puzyńską czy Szymonem Hołownią. Z Niemiec przyjadą pisarze Arno Surminski i Artur Becker, którzy wystąpią podczas pierwszego dnia festiwalu.
EDUNEWS.PL - ROZWÓJ TO PODSTAWA W ZAWODZIE NAUCZYCIELA (artykuł)
Spieramy się w Polsce o sprawy drugorzędne, jak liczebność klasy, wyposażenie czy podział szkół. Zapominamy, że trzeba przede wszystkim wspierać w rozwoju nauczycieli. Bez tego nawet najlepsze rozwiązania niczego w szkole nie poprawią – mówi prof. Jolanta Sujecka-Zając, dyrektor Szkoły Edukacji PAFW i UW.
Ksiegarnia Francuska Edukator: Promocja z okazji Świeta Narodowego Francji
Cieszymy się wraz z Francuzamii z okazji ich Święta Narodowego, w dniu 14 i 15 lipca proponujemy Państwu darmowe koszty przesyłki
GOETHE INSTITUT: MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYCZNY „CHOPIN I JEGO EUROPA“ W WARSZAWIE, 14.08,16.08.18
Melomanów czeka w sierpniu prawdziwa uczta: w ramach festiwalu w Sali Moniuszki Opery Narodowej dwa koncerty zagra Concerto Köln, jedna z najznakomitszych orkiestr wykonujących od ponad 30 lat dawny repertuar na instrumentach z epoki.
BRITISH COUNCIL: 18. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty, N. Roeg, 26.07-5.08.18, Wrocław
Nicolas Roeg, naczelny outsider brytyjskiego kina i artystyczny przyjaciel Micka Jaggera, będzie bohaterem jednej z retrospektyw 18. MFF Nowe Horyzonty .
EDUNEWS.PL - CZYM JEST FLIPPED CLASSROOM, CZYLI TAJEMNICE ODWRÓCONEJ LEKCJI (artykuł)
Flipped classroom opiera się na takich pojęciach jak aktywne uczenie się, zaangażowanie uczniów, szukanie różnych rozwiązań. Podczas odwróconej lekcji wykorzystuje się czas na współpracę uczniów, zadawanie przez nich pytań dotyczących poznanych wcześniej materiałów oraz sprawdza się umiejętność stosowania nabytej wiedzy. Rolą nauczyciela w tym modelu jest zachęcanie uczniów do indywidualnego zgłębiania tematu i podejmowania wspólnego wysiłku.
<<poprzednie 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 nastepne>>