korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?

Goethe-Institut: Ragazzo dell’Europa w reżyserii René Pollescha, 12-14.06.14, Warszawa.
Goethe-Institut: René Pollesch: RAGAZZO DELL’EUROPA

Powrót spektaklu René Pollescha na deski teatru TR, gdzie w 2007 roku odbyła się jego premiera

teatr
12, 13, 14 czerwca 2014, godz.19.00
TR Warszawa
ul. Marszałkowska 8
Czas trwania: 1 godz. 20 min. (bez przerwy)
Bilety: normalny – 60 zł / ulgowy – 40 zł
Obsada: Aleksandra Konieczna, Agnieszka Podsiadlik, Piotr Głowacki, Tomasz Tyndyk

Na podstawie tekstów René Pollescha Cappuccetto Rosso w przekładzie Doroty Sajewskiej i Pablo w markecie Plusa w przekładzie Hanny Krogulskiej.

„Filmowani za kulisami (na scenie jest ekran) Agnieszka Podsiadlik, Aleksandra Konieczna, Tomasz Tyndyk i Piotr Głowacki opowiadają o sobie, dostajemy blisko dwie godziny świetnej, prowadzonej w zawrotnym tempie zabawy. Przerzucając się rolami i kostiumami, aktorzy roztrząsają mechanizmy reprezentacji, badają możliwość bycia sobą w roli, rozpaczają nad utratą czaru – rodzaju charyzmy, który wyróżniał ich z tłumu i pozwalał wychodzić co wieczór na scenę.“
(Aneta Kyzioł, POLITYKA)

„Projekt Pollescha to przewrotny komentarz do rzeczywistości, która coraz bardziej traci jakąkolwiek realność. Która gubi się w wielości i przesycie. Rozcieńcza się w kopiach, cytatach i symulakrach. Choć w Ragazzo Pollesch pokazuje, że nie można znaleźć prawdy w teatrze, to mimo wszystko mu wierzymy. Bo wydaje się, że prawdy już dawno nie ma. Albo może jest ich zbyt wiele, by miały jakiekolwiek znaczenie.“

René Pollesch uważany jest za jednego z najwybitniejszych reprezentantów teatru postdramatycznego. Odchodzi od tradycyjnie konstruowanego teatru, w którym aktorzy budują postacie z całą skalą ich motywacji psychologicznych. Jego przedstawienia są ostro sformułowaną wypowiedzią polityczną, w której reżyser, będący zarazem autorem tekstu, precyzyjnie analizuje mechanizmy socjopolityczne i ekonomiczne determinujące sytuację współczesnego człowieka.

Spektakl powstał w koprodukcji z Goethe-Institut przy wsparciu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.
http://www.goethe.de/ins/pl/war/ver/pl12952542v.htm?wt_nl=war15p l0614