korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
EDUNEWS.PL - Cztery trendy, które mogą zmienić wszystko
Naukowcy z amerykańskiego Narodowego Centrum Innowacji Technologicznych dokonali wyboru czterech zjawisk, które dają niebywałą możliwość wpływania na rozwój świata i nas samych. Są to według nich: programowanie równoległe (parallel computing), cloud computing, mapy umysłu (mind mapping) i globalne rozproszenie linii produkcyjnej.
EDUNEWS.PL - Mobilna nauka przyszłością edukacji
Wszyscy, którzy uważają, że nauczanie przez komórkę to fanaberia czy najwyżej moda, powinni zastanowić się nad zmianą zdania. Kilka tygodni temu w Waszyngtonie odbyła się pierwsza w historii konferencja w całości poświęcona korzyściom, jakie już przyniosło wykorzystanie telefonów komórkowych w edukacji. Według niektórych to nie trend – to przyszłość kształcenia.
EDUNEWS.PL - W jaki sposób małe dzieci uczą się mówić?
Nauka mówienia stanowi część problematyki nauk społecznych. Socjologia, medycyna, kultura, dyscypliny można wyliczać długo. Komunikacja międzyludzka, w tym nauka mówienia, jest jedną z głównych tematyk badań naukowych prowadzonych w Collegium de Lyon (Francja). Rozmawiamy z Yvan’em Rose, który prowadzi w Instytucie badania nad nauką mówienia dzieci.
IL PONTE poleca: Wielka, włoska wyprawa Jamie’ego
Dla wszystkich wielbicieli niekonwencjonalnych metod gotowania Jamie’ego Olivera dobra wiadomosc. Już w połowie marca ukaże sie nowa ksiażka spontanicznego Anglika. „Wielka, włoska wyprawa Jamie’ego” opowiada o podboju kulinarnej Italii, pasji gotowania i niezastapionych włoskich produktach. Ksiażka do kupienia w ksiegarniach od 18 marca, juJ teraz dostepna w przedsprzedaży na empik.com.
IL PONTE poleca: Kryminał humorystyczny z rzymskimi „Ustami prawdy” w tle
Reklamowany przez wydawce jako idealna książka dla osób „od 10 do 100 lat”.
EDUNEWS.PL : ROK PO ROKU, KROK PO KROKU
Czy wiesz, że dzisiejszy uczeń do ukończenia 38 roku życia zmieni pracę 10-14 razy? Czy wiesz, że zadaniem szkoły jest przygotowanie uczniów do zawodów, które jeszcze nie istnieją, do korzystania z technologii i narzędzi, które jeszcze nie zostały wymyślone i do rozwiązywania problemów, o których nie wiemy jeszcze, że staną się dla nas problemami... Co to wszystko oznacza?
IL PONTE poleca: do posłuchania: Electro-house i elektroclash
Po operze i muzyce miłosnej przyszła pora na cos zupełnie nowego. Electro-house i elektroclash w wykonaniu włoskiego DJ’a – Benny Benassi
EDUNEWS.PL: HORIZON REPORT 2009 - TECHNOLOGIE KLUCZOWE DLA SZKOLNICTWA WYŻSZEGO
Przygotowywany przez New Media Consortium oraz Educause Learning Initiative we współpracy z kilkudziesięcioma ośrodkami akademickimi, The Horizon Report jest jednym z najważniejszych głosów na temat zmian w systemie edukacji w wyniku rozwoju technologicznego. W raporcie 2009 najwięcej uwagi poświęcono kluczowym technologiom dla szkolnictwa wyższego...
1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 nastepne>>