korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
British Council: Artystyczne spotkanie z angielskim w Krakowie (dla dzieci 5-10 lat), 15.11.14.
Zapraszamy dzieci w wieku 5-7 oraz 8-10 lat na wspaniałą przygodę, jaką są nasze warsztaty tematyczne!
Zaproszenie na spotkanie PROF-EUROPE w Warszawie! 14.11.14, Warszawa.
Celem spotkania jest: - poinformowanie nauczycieli na temat typów i struktury egzaminów DELF i DALF prowadzenie François Richerme attaché Ambasady Francji ds. współpracy językowej - prezentacja serii przygotowującej do egzaminów DELF/DALF z wydawnictwa CLE International prowadzenie Monika Otulak-Komenda, przedstawiciel metodyczny wydawnictw Nowela/CLE International - prezentacja serii przygotowującej do egzaminów DELF/DALF z wydawnictwa Didier prowadzenie Rémi Gérôme, przedstawiciel metodyczny wydawnictw Nowela/Didier - wymiana pomysłów i podzielenie się doświadczeniem związanym z przygotowaniem do egzaminów DELF i DALF prowadzenie Anna Grzegorowska
Goethe-Institut: Sztamtysz tłumaczy literatury. Irena Dębek i proza Hanno Millesiego, 14.11.14, W-wa
Na spotkanie zapraszamy nie tylko tłumaczy, lecz także wszystkich, którym bliska jest literatura. Irena Dębek, tłumaczka z Warszawy, przedstawi opowiadanie Hanno Millesiego Papierowe ściany (Wände aus Papier; Luftschacht Verlag 2006) oraz fragmenty własnego tłumaczenia tekstu. Hanno Millesi (ur. 1966) jest austriackim artystą i pisarzem. W latach 1992–1999 był asystentem Hermanna Nitscha, a od 1999 do 2001 roku współpracownikiem Muzeum Sztuki Współczesnej w Wiedniu. Jest autorem opowiadań i esejów.
Goethe-Institut: Front zachodni 1918–pierwszy antywojenny film niemiecki z 1930r.13.11.14, Warszawa.
1918, Francja podczas I wojny światowej. Czterech niemieckich żołnierzy pochodzących z różnych zakątków kraju i różnych warstw społecznych udaje się na krótki odpoczynek na tyłach frontu, by wkrótce znów powrócić do walk. Pogodny Bawarczyk jest niezłomny i godny zaufania. Pochodzący z Berlina Karl wraca do domu na krótką przepustkę, lecz tam zastaje swoją żonę w łóżku z innym mężczyzną, więc chętnie wraca do swoich towarzyszy. Kolejny z nich, porucznik, myśli wyłącznie o swoich obowiązkach i zdaje się nie widzieć niczego poza nimi. Czwarty natomiast jest studentem. Zakochuje się w młodej Francuzce, z którą jednak musi się rozstać, gdy jego kompania odmaszerowuje. Dla wszystkich czterech wojna zakończy się fatalnie. Jednak dla wielu innych walki toczą się dalej. Pabst zakończył film napisem ze znakiem zapytania: „Koniec?”.
EDUNEWS.PL: OBUDZIĆ SZKOŁY
Dzisiaj rozpoczyna się w Bydgoszczy I Kongres Neurodydaktyki. Jego głównym gościem będzie prof. Gerald Hüther, niemiecki neurobiolog z Uniwersytetu w Getyndze, autor licznych publikacji i książek popularnonaukowych poświęconych rozwojowi człowieka, edukacji i szkole. Będzie on gościł w Polsce aż do 16 października, w związku z premierą filmu dokumentalnego „Alfabet” oraz prezentacją swojej książki „Wszystkie dzieci są zdolne”, o której już pisaliśmy na łamach Edunews.pl. Z profesorem Hütherem rozmawiał Andrzej Lipiński
Goethe-Institut: Wystawa „Jabłko. Introdukcja. (Ciągle i ciągle od nowa)”18.10.2014–11.01.2015, Łódź
„Jabłko. Introdukcja. (Ciągle i ciągle od nowa)“ to wystawa, akcja sadzenia dawnych odmian jabłoni na terenie miasta oraz cykl warsztatów edukacyjnych. Zainicjowany przez Antje Majewski i Pawła Freislera projekt podejmuje kwestię zagrożonej bioróżnorodności na przykładzie jabłek.
BRITISH COUNCIL: Warsztaty ze strategicznego zarządzania organizacją, 15-16.11.14, Gdańsk.
Akademia Active Citizens to projekt wzmacniający kompetencje zarządzania organizacjami i zmianą społeczną w różnorodnym świecie, realizowany przez Instytut Kultury Miejskiej i British Council. Warsztaty skierowane są dla osób odpowiedzialnych za rozwój organizacji. Koncentrują się na elementach budowania i realizacji strategii organizacji w oparciu o jej wizję i misję.
EDUNEWS.PL: ŻEBY BARDZIEJ CHCIAŁO SIĘ CHCIEĆ...
Jakże łatwo Dniu Edukacji Narodowej łatwo wpaść w pseudoradosny, pompatyczny ton i z uśmiechem na ustach powtarzać jak mantrę, że nauczyciele są bardzo ważni... Akademie, uroczystości, kwiaty, ale... jutro nastanie nowy dzień i o tej ważności pewnie zdecydowana większość społeczeństwa szybko zapomni. Lepiej zatem dziś zwrócić uwagę na coś innego, co podkreślone zostało przez prof. Geralda Hüthera we wczorajszym wywiadzie: działania oddolne nauczycieli zmieniające szkołę i edukację – „jest to jedyna droga, na której prawdziwe zmiany w systemie edukacji będą w przyszłości możliwe“
<<poprzednie 571 572 573 574 575 576 577 578 579 [580] nastepne>>