korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
EDUNEWS.PL: CZY WIELKOŚĆ KLASY MA ZNACZENIE?
W dyskusji o oświacie, często pojawia się wątek liczebności uczniów w klasach. Często jest ujmowany w taki sposób: mało uczniów – damy radę uczyć i indywidualizować nauczanie, zbyt wielu uczniów – nic się nie da… Zagadnieniem tym zajmowali się badacze Instytutu Badań Edukacyjnych i odpowiedź na postawione pytanie została ujęta w niedawno prezentowanej publikacji pt. „Szkolne pytania. Wyniki badań nad efektywnością nauczania w klasach IV-VI”
EDUNEWS.PL: CZY DZIECKO RODZI SIĘ "WYSTOPNIOWANE"?
Spotykam się często z opinią, że stopnie są nieodłącznym elementem szkoły. Ocenienie stopniami schodzi coraz niżej. Strach pomyśleć, ale przechodzi już do przedszkola. Rankingi, rywalizacja, porównywanie… Dokąd zmierzamy?
EDUNEWS.PL: 10 ZJAWISK ZMIENIAJĄCYCH SZKOLNĄ DYDAKTYKĘ
Nowe modele dydaktyczne zmieniają dotychczasowe formy pracy. Coraz częściej obecne są w naszych klasach metody oparte na modelach WebQuest, Challenge Based Learning, Action Learning, Cooperative Inquiry i Growth Mindset. Nauczyciele coraz chętniej wykorzystują w swoim warsztacie filozoficzne dociekania według Matthew Lipmana, metodę PMI, czy model Canvas, a ostatnio również Design Thinking. Wszystkie łączą cechy charakteryzujące dydaktykę, którą niemiecki pedagog Horst Siebert określa mianem dydaktyki upowszechniania, wyznaczając tym samym cel transformacji dotychczasowego modelu edukacji...
British Council i Multikino: „Burza” w Teatrze Polskim w Warszawie 04.03-05.04.16.
Burza, zaliczana do gorzkich komedii, uznawana jest za szekspirowskie pożegnanie z teatrem. Napisana w 1611 roku pozostaje do dziś jedną z najbardziej lubianych sztuk dramatopisarza. Za czasów Szekspira była echem powszechnej wiary w moc czarów, wyrazem fascynacji światem nadprzyrodzonym, ale też światem realnym, którego granice poszerzały kolejne odkrycia geograficzne. W czasach postimperialnych wykorzystywano ją do obnażenia i potępienia okrucieństw kolonializmu. Dziś staje się przyczynkiem do rozważań o naturze władzy, sile wyobraźni, istocie szczęścia, miłości, zdrady i przebaczenia, ale też o relacjach łączących twórcę, dzieło i jego odbiorców.
EDUNEWS.PL: KILKA POMYSŁÓW NA SPRAWDZENIE WIEDZY
Kartkówka, klasówka, teścik – jak nie nazwać, zazwyczaj mamy na myśli to samo – rutynowe sprawdzenie wiedzy uczniów, zapowiedziane lub niezapowiedziane, ale w zasadzie zawsze oparte na takim samym schemacie. Po kilkudziesięciu kartkówkach w ciągu roku szkolnego (a może semestru?), taki sposób sprawdzania wiedzy może znużyć i znudzić nawet najbardziej zdolnego ucznia. A przecież można inaczej!
EDUNEWS.PL: PIĘTNASTKA WIKIPEDII
15 stycznia 2016 Wikipedia, największa encyklopedia w historii ludzkości, skończyła 15 lat. To dlatego w niektórych kalendarzach można już znaleźć oznaczenie - Dzień Wikipedii. Od momentu jej powstania tysiące wolontariuszy z całego świata poświęciły swój czas i energię, by podzielić się wiedzą. Z każdym człowiekiem na Ziemi, za darmo, bez warunków wstępnych. Może warto ją bardziej efektywnie wykorzystać też w szkole?
British Council: National Theatre Live- Koriolan, 03.03.16, Multikina w całej Polsce.
Koriolan to tragedia Shakespeare’a opowiadająca o politycznej manipulacji i zemście. W rolach tytułowych zobaczymy Toma Hiddlestona (m.in. Czas Wojny, The Avengers) oraz Marka Gattisa (m.in. Sherlock produkcji BBC). Sztukę wyreżyserowała Josie Rourke, dyrektorka artystyczna Donmar Warehouse.
MNODN: ORGANIZACJA POMOCY I WSPRACIA DLA UCZNIÓW ZE SPECJALNYMI POTRZEBAMI, 05.03.16, Kraków.
SIEĆ PROBLEMOWA skierowana do nauczycieli różnych poziomów edukacji
<<poprzednie 401 402 403 404 405 406 407 [408] 409 410 nastepne>>