korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
GOETHE INSTITUT: MONTAGS FILM KLUB: „WIR SIND JUNG. WIR SIND STARK“, 19.11.18, Warszawa
Tematem filmu są zamieszki w Rostocku-Lichtenhagen w roku 1992, kiedy to setki prawicowych ekstremistów wszczynały awantury przed domami, w których umieszczono azylantów. Punktem kulminacyjnym awantur stało się podpalenie przy pomocy koktajli Mołotowa domu wietnamskich robotników najemnych, czemu towarzyszył aplauz gapiów. W budynku przebywało wtedy ponad sto osób. Bohaterami filmu jest grupa młodych Niemców, którzy też są uwikłani w te wydarzenia, oraz Wietnamka, która stanie się celem pogromu. W świetle ostatnich wydarzeń w Chemnitz film zyskuje na aktualności.
EDUNEWS.PL - NAUCZANIE BEZ PODRĘCZNIKÓW W SZKOLE PODSTAWOWEJ (artykuł)
Kiedy myślimy o szkole, pierwszym obrazem jest uczeń dźwigający plecak pełen podręczników i zeszytów. A co powiedzielibyśmy na to, gdyby do szkoły dziecko szło tylko z zeszytem i śniadaniówką? Nauczanie bez podręczników można porównać z puzzlami, które da się ułożyć w całość tylko po prawidłowym dobraniu fragmentów obrazka.
NaukaBezGranic: Festivals and Traditions in the UK, the USA and in South Africa, 26.11.18, Warszawa.
Serdecznie zapraszamy na wydarzenia otwarte NaukiBezGranic w Katowicach, Krakowie, Warszawie, Łodzi, Rzeszowie, Szczecinie, Poznaniu i Wrocławiu. Na Państwa zaproszenie chętnie dojedziemy też do Państwa szkoły, w dowolnym miejscu w Polsce.
GOETHE INSTITUT: LEXISNEXIS - pełnotekstowe bazy danych biblioteki
W pełnotekstowych bazach danych LexisNexis, dostępnych w bibliotece Goethe Institut, można przeszukiwać wybrane archiwa niemieckojęzycznych gazet i czasopism.
Italicus: "Metamorfozy" w księgarni Italicus - spotkanie z Julią Wollner, 15.11.18, Kraków
Giovedì 15 novembre vi invitiamo all'incontro con Julia Wollner, ideatrice del progetto "Lente", che si propone di diffondere la cultura italiana e mediterranea. Durante l'incontro verrà presentata l'ultima pubblicazione dell'autrice "Metamorfozy".
EDUNEWS.PL - TE NIESZCZĘSNE PRACE DOMOWE... (artykuł)
Z górą dwadzieścia lat temu, podczas zebrania rodziców w naszej szkole, bodaj w klasie piątej, jedna z mam zgłosiła problem, że nauczyciele zadają zbyt wiele prac domowych. Kilka minut później pojawił się spóźniony jej mąż i nieświadomie podjął ten sam temat. Zapytał mianowicie, czy szkoła nie mogłaby zadawać więcej prac domowych, bo jego zdaniem uczniowie za mało się uczą.
GOETHE INSTITUT: JESSY JAMES LAFLEUR: THE REVOLUTION WILL NOT BE TELEVISED, 30.11.18, Warszawa
Jessy James LaFleur, slamerka i raperka, urodziła się w Akwizgranie, dorastała w Belgii, jest artystką nomadyczną i od ponad 14 lat prezentuje swoją muzykę i poezję w ponad 15 krajach. Kultura spoken word i hiphopowa oznacza dla niej zaangażowanie się poprzez muzykę i literaturę na rzecz aktualnych spraw społeczno-politycznych. Jessy James LaFleur, Spoken Word Künstlerin und Rapperin, in Aachen geboren, in Belgien aufgewachsen, ist Nomadin aus Überzeugung und hat seit mehr als 14 Jahren ihre Musik und Poesie in über 15 Ländern präsentiert. Spoken Word und HipHop-Kultur bedeuten für sie vor allem Engagement und Empowerment durch Musik und Literatur.
EDUNEWS.PL - TAKIE MAŁE SŁÓWKO "ALE", A WSZYSTKO MOŻE ZEPSUĆ (artykuł)
W konsumowaniu jedzenia w przeciwieństwie do konsumowania opinii, można mieszać smaki. Jeśli zaś łączymy „smaki” w opinii, to nie jest to smaczne. Zastanówmy się dlaczego nie powinno się łączyć pochwały z krytyką?
<<poprzednie 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] nastepne>>