korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?

Multikino i British Council: National Theatre Live: Szaleństwo Króla Jerzego, 07.11.19.

MultiCulture Britain

Sztuka z Wielkiej Brytanii na ekranach kin w całej Polsce
MultiCulture Britain to najnowszy projekt British Council i Multikina, promujący ciekawe zjawiska w kulturze i sztuce z Wielkiej Brytanii w obszarze filmu, teatru, wystaw
i koncertów.Nadchodzące pokazy:

National Theatre Live: Szaleństwo Króla Jerzego

Czwartek 07 Lis 2019 -
19:00 do 22:00
W ramach projektu MultiCulture Britain , Multikino i British Council zapraszają na spektakl „Szaleństwo Króla Jerzego” z Markiem Gatissem, polskiej publiczności znanym m.in. dzięki roli Mycrofta Holmesa w serialu „Sherlock”.
Spektakl powstał na podstawie dramatu autorstwa Alana Bennetta, jednego z najbardziej lubianych brytyjskich dramaturgów („The History Boys”, „The Lady in the Van”). Dramat został również zaadaptowany na scenariusz nagrodzonego BAFTĄ filmu pod tym samym tytułem (1994).

Jest rok 1786, a król Wielkiej Brytanii Jerzy III (Hanowerski) jest najpotężniejszym człowiekiem na świecie. Jednak jesgo zachowanie staje się coraz bardziej niekonsekwentne, poniewać coraz częściej doznaje ataków szaleństwa. Gdy w dramatycznym tempie umysł króla ulega destrukcji, ambitni politycy i spiskujący książę Walii grożą podkopaniem potęgi korony i zatarciem cienkiej granicy, jaka oddziela figurę monarchy od człowieka sprawującego tę funkcję.

Przedstawienie zarejestrowano z udziałem publiczności, w jakości HD i DD Surround. Retransmisja w wersji oryginalnej w jakości High Definition. Spektakl z polskimi napisami.

Czas trwania: 230 minut

Spektakl zobaczymy 7 listopada 2019 r. o godz. 19.00 w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Targówek, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki oraz Zabrze.

https://www.britishcouncil.pl/events/national-theatre-live-%E2%8 0%9Cszale%C5%84stwo-kr%C3%B3la-jerzego%E2%80%9D-0