korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?

Akademia Metodyka PASE 2014, 6 dwudniowych warsztatów, start: 26-27.04.14. Warszawa.
Akademia Metodyka PASE

Harmonogram 2014

9:00-16:15

I. 26-27 kwietnia 2014

EFEKTYWNA KOMUNIKACJA

II. 17-18 maja 2014

METODYK-COACHEM

Umiejętności coachingowe w pracy metodyka
III. 14-15 czerwca 2014

REKRUTACJA LEKTORA

Metody i narzędzia skutecznej rekrutacji dobrego nauczyciela
IV. 30-31 sierpnia 2014

SZKOLENIA I WARSZTATY

Techniki prowadzenia efektywnych warsztatów rozwojowych dla lektora i klienta
V. 13-14 września 2014

OD POTRZEBY DO PROGRAMU

Badanie potrzeb szkoleniowych ucznia, budowa programów rozwojowych, formułowanie celów rozwojowych, dobór narzędzi
VI. 27-28 września 2014

ROZWÓJ LEKTORA

Hospitacje zajęć oraz przekazywanie rozwojowego feedbacku


1 dzień szkoleniowy = 6 godz. (9:00-16:15)

1 moduł szkoleniowy = 2 dni = 12 godz.

Akademia Metodyka = 6 modułów szkoleniowych x 12 godz. = 72 godz.

Trenerzy Akademii Metodyka to zespół 5 praktyków, wśród których znajdują się wieloletni metodycy i dyrektorzy ds. nauczania wiodących szkół językowych w Polsce, certyfikowani coache i trenerzy. Każdy warsztat to spotkanie z jednym z nich.


Monika Panas
Międzynarodowy certyfikowany coach z akredytacją International Coach Federation (ICF ACC).

Z wykształceniem w naukach ekonomicznych pracowała przez kilkanaście lat w międzynarodowych koncernach w Polsce i na świecie. W ramach grupy IKEA przewodziła różnorodnym zespołom w środowisku międzynarodowym i wielokulturowym w Polsce i Europie.

Z pasji do języków obcych kształciła się również w naukach filologicznych na Uniwersytecie Rzeszowskim i na Uniwersytecie Warszawskim. Ma specjalizację w metodyce nauczania języka niemieckiego. W tym obszarze pracowała również jako nauczyciel.

Coachingu uczyła się od najbardziej doświadczonych coachów w Polsce i za granicą.

Od 2008 roku prowadzi coaching indywidualny, zespołowy i organizacyjny.

Pracuje również szkoleniowo i warsztatowo z różnymi grupami zawodowymi i społecznymi w tematyce komunikacji interpersonalnej i zastosowania coachingu do celów rozwojowych. Współpracuje z organizacjami biznesowymi, publicznymi, pozarządowymi i uczelniami wyższymi.

Chętnie łączy tematykę komunikacji i coachingu z aspektami językowo-kulturowymi. Wykorzystała to szeroko, pracując jako jeden z czterdziestu globalnych coachów grupy IKEA i prowadząc programy rozwojowe dla liderów w różnych częściach świata.

Podobnie pracowała w projektach coachingowych np. dla środowiska nauczycieli w Warszawie.


Joanna Pawłowska
Absolwentka Nauczycielskiego Kolegium Języka Angielskiego (UW), Lingwistyki Stosowanej (UW) oraz studiów podyplomowych z zakresu zarządzania kompetencjami pracowników na Akademii Leona Koźmińskiego. Ukończyła Akademię Zarządzania dla Metodyków i Właścicieli Szkół Językowych (PTI). Doświadczony metodyk oraz długoletni lektor/trener językowy. Przez ponad 7 lat współpracowała jako lektor, metodyk, trener wewnętrzny oraz dyrektor ds. kadr i szkoleń z Warsaw Study Centre. Podczas pracy jako metodyk m.in. koordynowała i odpowiadała za procesy rekrutacyjne i obsady lektorskie w dziale szkoleń dla firm. W tym czasie przeprowadziła wiele obserwacji zajęć oraz spotkań poobserwacyjnych, podczas, których udzielała informacji zwrotnych, wspierając lektorów w ich indywidualnym rozwoju. Obecnie współpracuje z dwoma dużymi szkołami językowymi jako trener językowy oraz metodyk, gdzie prowadzi obserwacje zajęć oraz szkolenia dla lektorów. Inicjatorka Akademii Mentoringu dedykowanej dla lektorów, nauczycieli, metodyków i pedagogów, działającej przy Akademii Vena, której jest właścicielem. Zwraca szczególną uwagę na to jakie umiejętności i talenty (te jeszcze nie odkryte albo te jeszcze nie uświadomione) można w sobie rozwinąć. Dużo satysfakcji czerpie z inspirowania innych do działania, zachęcając do odkrywania i wdrażania nowych ulepszonych metod nauczania czy technik pracy.


Aldona Serewa
Absolwentka filologii angielskiej oraz podyplomowych studiów dla tłumaczy Uniwersytetu Śląskiego. Pracowała jako dyrektor metodyczny, obecnie metodyk jednej z największych szkół językowych w Polsce. Zajmuje się kompleksową obsługą klienta w dziale szkoleń korporacyjnych - od spotkań sprzedażowych poprzez komponowanie autorskich programów nauczania, wdrażanie kadry lektorskiej, po monitoring jakości i szkolenia dla lektorów. Z sukcesem organizowała i nadzorowała szkolenia językowe dla m.in. takich branż jak telekomunikacja, farmaceutyka, motoryzacja, inżynieria, ochrona danych, bezpieczeństwo narodowe, szkolnictwo. W swojej pracy wierzy w umiejętność słuchania, zadawania odpowiednich pytań, zrozumienie i poszanowanie kultury korporacyjnej w jakiej pracuje klient. Wykorzystuje i stale rozwija kreatywny potencjał własny i stara się inspirować zespół lektorski do poszukiwania i wdrażania kreatywnych rozwiązań. Ufa, że w zespole siła. Wie, że uczenie (się) to pasja. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pracy lektorki, trenerki i metodyka. Od kilku lat związana z PASE, gdzie prowadzi szkolenia Kapelusze Lektora. Wolne chwile to film, książka, radio i herbata. Zimą narty a latem woda. Przez okrągły rok – dwie córeczki-cudeńka!


Luiza Wójtowicz-Waga
Trenerka i inspektor Stowarzyszenia PASE, odpowiedzialna za poziom merytoryczny projektów szkoleniowych Stowarzyszenia. Absolwentka Instytutu Lingwistyki Stosowanej, Ośrodka Studiów Amerykańskich oraz Szkoły Trenerów TROP. Z pasją i nieustającą motywacją uczy języka angielskiego we wszystkich grupach wiekowych i na wszystkich poziomach zaawansowania. Przez ponad dekadę była związana z Warsaw Study Centre, ogólnopolską szkołą językową, jako metodyk i dyrektor ds. nauczania. Obecnie jest trenerem i konsultantem w środowiskach edukacyjnych, coachem wspierającym nauczycieli w rozwoju oraz recenzentką renomowanych wydawnictw językowych. W miesięczniku The Teacher prowadzi sekcję poświęconą rozwojowi świadomego nauczyciela. Autorka bloga o kreatywnym nauczaniu www.luizaww.blox.pl., w którym pisze o uczeniu dorosłych, motywacji, wypaleniu zawodowym, przywództwie, efektywnym zarządzaniu wiedzą i umiejętnościach menedżerskich w edukacji. Często zapraszana do udziału w konferencjach (IATEFL, PASE, FRSE) i innych wydarzeniach szkoleniowych rynku języków obcych, szkoliła pracowników ORE, metodyków sieci EMPIK, lektorów Politechniki Łódzkiej, wykładowców kolegiów językowych, lektorów TE Sokrates, oraz wielu, wielu innych nauczycieli języków obcych w Polsce i poza nią.


Patrycja Załug
Dyplomowana trenerka i coach Instytutu Przemiany, pracuje pod superwizją superwizora Grupy TROP. Uwielbia inspirować ludzi do realizacji marzeń i odkrywania pełni swojego potencjału. Wierzy w zdolność każdego człowieka do wewnętrznej przemiany, która sprawia, że stajemy się najlepszą wersją samych siebie. Marzy jej się świat, w którym każda kobieta będzie wystarczająco pewna siebie, żeby realizować swoje marzenia i doświadczać poczucia spełnienia w każdej sferze życia. Wierzy, że jak nigdy przedtem, XXI wiek stwarza ku temu niepowtarzalną szansę. Bazując na ponad 10 latach doświadczeń w budowaniu pewności siebie, stworzyła autorski program „Codziennie Pewna Siebie”, z którego skorzystało już ponad 400 kobiet. Przez wiele lat pracowała w korporacjach. Doświadczenie zawodowe zdobywała m. in. jako product manager, PR’owiec, prezenterka telewizyjna, recepcjonistka, handlowiec i konferansjerka. Od 2009 roku wdraża w życie swoją misję wspierania kobiet w budowaniu pewności siebie prowadząc własną firmę, Instytut Przemiany, gdzie prowadzi warsztaty, sesje indywiudalne oraz coaching. Od samego początku współtowrzy Akademię Kobiet Sukcesu i organizuje w jej ramach projekty wspierające rozwój kobiet: Sukces na Start i Szkołe Liderek- praktyczne interdyscyplinarne studium przedsiębiorczości dla kobiet, gdzie też wykłada. W latach 2009-2010 Prezes Klubu Top Careers Toastmasters, międzynarodowej organizacji kształcącej mówców i liderów. Ukończyła z wyróżnieniem Podyplomowe Studium Trenerów Grupowych w Laboratorium Psychoedukacji przy Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie a także Zarządzanie przedsiębiorstwem w Szkole Głównej Handlowej. Obecnie zgłębia tajniki coachingu w renomowanej Szkole Coachów TROP. Przeprowadziła ponad 400 godzin szkoleń, warsztatów, sesji indywidualnych i coachingu. Jako coach pracuje pod superwizją superwizora renomowanej Grupy TROP.


Wymagania wstępne dla uczestników Akademii Metodyka


dyplom kolegium nauczycielskiego, filologii lub lingwistyki stosowanej i co najmniej 5-letni staż pracy w zawodzie nauczyciela potwierdzony przez szkołę zatrudniającą / współpracującą

lub


dyplom ukończenia wyższej uczelni, świadectwo ukończenia kursu metodycznego na poziomie RSA DELTA i co najmniej 5 letni staż pracy jako nauczyciel potwierdzony przez szkołę zatrudniającą / współpracującą


Wśród tematów poruszanych w trakcie Akademii znajdą się m.in. elementy coachingowe w pracy metodyka, prowadzenie efektywnych warsztatów dla lektorów i klientów, narzędzia hospitowania lekcji, przekazywanie rozwojowego feedbacku, skuteczne komunikacja z lektorem i klientem, badanie potrzeb szkoleniowych, tworzenie programów, rekrutacja.

Korzyści z udziału:

Uzyskanie certyfikatu Metodyka PASE, potwierdzającego kwalifikacje wymagane przez PASE w stosunku do osób na stanowisku metodycznym, który skutecznie otworzy Ci drzwi do dalszego rozwoju zawodowego.
Pogłębienie wiedzy i umiejętności o nowe narzędzia i metody pracy.
Okazja do skonfrontowania swoich kompetencji z innymi ambitnymi uczestnikami akademii.
Motywacja do działania!
Patronat metodyczny Cambridge University Press



Certyfikat metodyka PASE potwierdza, że posiadający go nauczyciel spełnia wymogi formalne stawiane metodykom w trakcie inspekcji PASE. Potwierdza także, że nauczyciel posiada umiejętności i wiedzę wymaganą na stanowisku metodycznym w szkołach członkowskich. Certyfikat jest dokumentem, który otrzymuje uczestnik Akademii Metodyka po odbyciu wszystkich 12 dni warsztatowych w ramach Akademii (6 zjazdów po 2 dni). Jest to unikalny na polskim rynku dyplom certyfikujący metodyków szkół językowych.

Rejestracja

Opłata całkowita 2000 zł (możliwość płatności w dwóch ratach)

Opłata obejmuje udział w 6-ciu dwudniowych warsztatach, materiały, certyfikat metodyka PASE.

Serdecznie zapraszamy! E: pase@pase.pl T: 22 226 39 69

Rejestracja:
http://www.pase.pl/index.php/pl/dziaalno-pase/konferencje-i-szko lenia?task=pokazSzkolenie&id=266