korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
ANGLISTA poleca ‘Real Life (wyd. Pearson Longman) - recenzja

WYDAWNICTWO – Pearson Longman
TYTUŁ – Real Life pre-intermediate
AUTORZY – Sarah Cunnigham, Peter Moor, Marta Umińska
WYDANIE - 2010


Podejmując decyzję o zmianie podręcznika, nauczyciele szukają czegoś, co uzupełni braki poprzedniego podręcznika lub ułatwi pracę. Trudno wybrać coś dobrego spośród wszystkich propozycji na rynku. Jednak jeśli trafimy na ‘Real Life’ nie mamy wątpliwości. Podręcznik jest nowy i praktyczny w pracy i nauce.
‘Real Life’ to czteropoziomowy kurs dla szkół ponadgimnazjalnych składający się z podręcznika, ćwiczeń i książki nauczyciela. Sam podręcznik jest bardzo przyjazny dla ucznia. Kolorowy, ale nie do przesady, zawiera wszystkie potrzebne elementy składające się na umiejętności językowe – pisanie, czytanie, mówienie i słuchanie. Poza tym kładzie duży nacisk na gramatykę. Omawia nie tylko główne elementy tej części języka, ale także przypomina o tych mniejszych, mniej skomplikowanych, ale zarazem łatwiejszych do zapomnienia. Nowością
w wydawnictwach podręcznikowych jest także pierwsza część książki zawierająca skrupulatną powtórkę leksyki i gramatyki z poprzednich poziomów. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że podręcznik jest bardzo dobrze opracowany i efektywny.
Podobnie ma się rzecz z ćwiczeniami. Ogrom zadań pozwala na ugruntowanie wiedzy z zakresu gramatyki i słownictwa oraz wyćwiczenie umiejętności mówienia czy pisania. Można je z pewnością wykorzystać jako uzupełnienie lekcji lub pracę domową.
Z całego zestawu osobiście najbardziej podoba mi się książka nauczyciela. Jest bardzo przemyślana i dokładnie zaplanowana, co pomaga w pracy. W książce tej znajduje się pomniejszony podręcznik, a odpowiedzi zostały wpisane  do zadań innym kolorem. Jakże praktyczne, nieprawdaż? Poza tym książka daje wiele cennych wskazówek mówiących, jakie zastosować zadania dodatkowe, metody pracy, a nawet wskazówki przydatne w nauczaniu.
Cały zestaw na każdym poziomie zawiera wiele ciekawych dodatków: DVD, flashcards, resource CD-Rom czy Active Teach. Nauka z ‘Real Life’ gwarantuje sukces na maturze dzięki prezentacji wszystkich typów zadań maturalnych, elementom ‘matura2know’ czy ‘study4matura’.

Gabriela Oberdahttp://www.anglisci.pl/nowosci-wydawnicze/ 2010-05-19

Aby nie widzieć poniższej reklamy:
zaloguj się jako lektor, jeżeli nie masz konta zarejestruj się.