korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
GOETHE INSTITUT: WEEKEND Z POEZJĄ SPOKEN WORD W WARSZAWIE, 01.12.18
GOETHE INSTITUT: WEEKEND Z POEZJĄ SPOKEN WORD W WARSZAWIE

sob., 01.12.2018
18:00

WARSZAWA
DziK Dom Zabawy i Kultury
Belwederska 44A

Stowarzyszenie Europejskich Instytutów Kultury Unii Europejskiej w Warszawie (EUNIC) zaprasza na 14 edycję festiwalu Spoke’n’word, w tym na międzynarodowe poetyckie show z artystkami i artystami z 11 krajów, w tym Jessy James Lafleur z Niemiec.

Uczestnicy
Mieze Medusa (Austria, Jiří Charvát (Czechy), Sara Hauge (Dania) , Janar Sarapu (Estonia),
Benjamin Fagnot (Francja), Jessy James Lafleur (Niemcy), Wieszczuleszczu (Polska), Li Alves (Portugalia), Benji Horvath (Rumunia), Valerio Moser (Szwajcaria), Nikolett Dékány (Węgry)

Spoke’n’Word Festival to jedyny w Polsce międzynarodowy festiwal poezji spoken word i jeden z niewielu warszawskich festiwali poetyckich odbywających się nieprzerwanie od 14 lat.

14. edycja kultowego warszawskiego festiwalu poetyckiego upłynie pod znakiem wielości: na scenie DZiK-a spotkają się artyści spoken word z jedenastu krajów europejskich. Podczas ich wspólnego show dowiedziecie się, co łączy teleskop Hubble’a, truskawki w jogurcie, niemiłe e-maile od koleżanek z pracy oraz dobrze poskładane rymy. Padną ważne pytania: co się dzieje po wyłączeniu Facebooka? Czy można stworzyć państwo singli? Czy zakochani ludzie częściej się przewracają? Gdzie jest nasza chęć życia? Ile dzieci można nakarmić za 6 milionów euro? Czy można zadać jeszcze jedno pytanie? Niewykluczone, że na scenie pojawi się stwór cały w piórach. Będzie cytat z Petofiego i z Witkacego. Zaproszone poetki i zaproszeni poeci – mistrzowie slamu i poezji spoken word w swoich krajach – przygotują specjalny performans. Wygląda na to, że 1.12.2018 w niewielkiej warszawskiej przestrzeni będziemy mieć wszechświat.

Poezja spoken word w eksperymentalny sposób czerpie z literatury, muzyki, teatru i performansu. Jest hybrydą, dzięki której możemy doświadczyć innej rzeczywistości lub kilku rzeczywistości naraz. Przełamując ograniczenia gatunkowe i bawiąc się konwencjami literackimi, muzycznymi czy teatralnymi, pozwala przemycić treści całkiem serio: bolesne, wyparte, zmarginalizowane. W tym tkwi jej największa siła.

Kuratorka: Natalia Malek
Animacje: Ola Wasilewska

Organizatorzy:
Eunic Warszawa (Stowarzyszenie Narodowych Instytutów Kultury Krajów Unii Europejskiej w Warszawie) – Austriackie Forum Kultury w Warszawie, Czeskie Centrum, Duński Instytut Kultury, Ambasada Republiki Estońskiej w Polsce, Instytut Francuski w Polsce, Goethe-Institut, Instytut Camõesa, Rumuński Instytut Kultury, Węgierski Instytut Kultury, Ambasada Szwajcarii w Polsce, Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce

https://www.goethe.de/ins/pl/pl/ver.cfm?fuseaction=events.detail &event_id=21435074& 2018-11-29

Aby nie widzieć poniższej reklamy:
zaloguj się jako lektor, jeżeli nie masz konta zarejestruj się.