korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
Zapraszamy na spektakl Zbigniewa Hołdysa I’m Sorry - 8 i 9.12-Teatr Na Woli


Zbigniew Hołdys
I'M SORRY

Zbigniew Hołdys po raz kolejny na scenie!

Nowy projekt edukacyjny Teatru Na Woli.
Zamiast adaptacji lektur Teatr Na Woli proponuje spektakle traktujące o aktualnych problemach młodych ludzi. Prowokuje do dyskusji. Zabiera głos w ich sprawie.
Podejmuje tematy okrucieństwa, agresji i „fali” w polskich szkołach.
Na spektakl „I’m Sorry” składają się dwa teksty.
„Pif! Paf! Jesteś trup!” Williama Mastrosimone’a w przekładzie Zbigniewa Hołdysa to historia pozornie nieśmiałego chłopaka z dobrej rodziny, który pewnego dnia przynosi do szkoły broń i zabija kolegów z własnej klasy. „Dlaczego ja?” – pytają zmarli koledzy, próbujący zrozumieć, co tak naprawdę się stało. Na podstawie tej sztuki powstał głośny film o tym samym tytule.

„I’m Sorry” Zbigniewa Hołdysa to opowieść o współodpowiedzialności. W jednej z polskich szkół dochodzi do tragedii. Ofiarą jest uczennica, która nie potrafi poradzić sobie z niekończącymi się uwagami kolegów.
Gdzie kończy się żart a zaczyna prześladowanie? Czy jestem winny, jeśli tylko powiedziałem, że jest brzydka? Czy jestem winny, bo nie umiałem zareagować? Sztuka traktuje o fali samobójstw w polskich szkołach.

Spektakl „I'm sorry” porusza temat agresji w szkole, mówi o zagubieniu i samotności młodych ludzi. Przedstawia dwie historie nastolatków. Pierwsza z nich opowiada o uczniu, który zabija swoich kolegów, druga - o uczennicy, która popełnia samobójstwo. Sztuka sprawia, że nie tylko aktorzy na scenie, ale i widz zadaje pytanie: Dlaczego do tego doszło? Jak powinienem zareagować? Oglądając ją nie można pozostać obojętnym. Jest to profilaktyka agresji szkolnej w najlepszym wydaniu. Wielkim plusem spektaklu są młodzi aktorzy, którzy z łatwością docierają do młodych odbiorców.

Mam świadomość, że nie można zapobiec wszystkim samobójstwom nastolatków. Natomiast, nie mam wątpliwości, że spektakl „I′m sorry” wzbudza w młodych osobach współodpowiedzialność za kolegów i koleżanki ze szkoły, skłania do refleksji, do zastanowienia się: Jak jest w mojej klasie?
Zachęcam, aby sztukę poza uczniami szkół ponadgimnazjalnych obejrzeli nauczyciele i przede wszystkim rodzice, którzy w codziennym zabieganiu często nie mają czasu dla dzieci. Warto się zatrzymać, zanim będzie za późno!

Dziękuję, za możliwość obejrzenia spektaklu, który do dzisiaj wzbudza we mnie mnóstwo emocji.
- psycholog i pedagog, Janina Brusiło

Reżyseria Olga Chajdas
Współpraca reżyserska Krzysztof Kalisiak

Choreografia Tomasz Borkowski
Opieka wokalna Romana Krebsówna

Tłumaczenie „Donna Donna” Remigiusz Grzela

Muzyka oryginalna Bartosz Dziedzic
Reżyseria świateł Andrzej Król

Fotosy i projekt plakatu Robert Pałka

Obsada: Magdalena Bogdan, Adrianna Kornecka, Emanuela Osowska, Charlotta Zielińska, Agnieszka Senderowska, Mariusz Kamiński, Damian Kwiatkowski, Radosław Mazur

Zapraszamy! 2009-11-30

Aby nie widzieć poniższej reklamy:
zaloguj się jako lektor, jeżeli nie masz konta zarejestruj się.