korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
Zakończyła się internetowa Olimpiada Językowa !


W dniach 13-15 października odbyła się decydująca rozgrywka – Finał Olimpiady Językowej. Prawo uczestnictwa w ostatnim etapie zabawy uzyskało prawie 30 proc. zawodników, którzy walczyli o mistrzostwo języków angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego i włoskiego. Najwięcej punktów zdobyli mistrzowie angielskiego i niemieckiego (294 punkty na 300 możliwych). Najlepsze efekty w etapie finałowym osiągnęły osoby rozwiązujące test z języka francuskiego – średnio 68 proc. skuteczności, dobrze radzili sobie też miłośnicy hiszpańskiego (średnio 57 proc.). W najliczniejszej grupie uczestników testu z angielskiego zawodnicy uzyskali średnio 44 proc. punktów.

– Grupa olimpijczyków języka angielskiego była najliczniejsza, i najbardziej zróżnicowana pod względem poziomu, dlatego wyniki nie były dla nas zaskoczeniem – wyjaśnia Marek Janusiewicz z ESKK, firmy organizującej Olimpiadę. - Testy finałowe nie były proste. Znacznie podnieśliśmy poprzeczkę w porównaniu do eliminacji. Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko dużą znajomością słówek i gramatyki, ale również wiedzą na temat kultury danego kraju. Zależało nam na tym, by wyłonić prawdziwych, a nie przypadkowych, mistrzów języka – dodaje.

Zdaniem organizatorów wyniki Olimpiady pokazują, że Polacy znają języki obce na poziomie średnio zaawansowanym. Radzą sobie ze słownictwem i gramatyką, nie mają problemów z rozumieniem ze słuchu i ze słowem pisanym. Pozytywnie należy ocenić również umiejętności stosowania czasów oraz posługiwania się wyrażeniami potocznymi i idiomami. Olimpijczycy wykazali się również dużą wiedzą na temat kultury poszczególnych krajów.

- Najlepiej z językami obcymi radzą sobie młode kobiety. Potwierdzają to statystyki – 75 proc. uczestników Olimpiady to panie. Z kolei 89 proc. olimpijczyków nie ukończyło 35 roku życia (średnia wieku to niecałe 24 lata) – wyjaśnia Jerzy Gorzeń, dyrektor marketingu ESKK. - Co czwarty zawodnik nie ukończył jeszcze gimnazjum, również co czwarty plasuje się w przedziale wiekowym 20-24 lata (26 proc.) – dodaje. Olimpiada Językowa cieszyła się też powodzeniem wśród licealistów (18 proc. uczestników to osoby w wieku 15-19 lat).

W Olimpiadzie Językowej wzięło udział niemal 12 000 uczestników z całej Polski. Największą popularnością zabawa cieszyła się w województwach mazowieckim (15 proc. uczestników), śląskim (12 proc.) oraz małopolskim (10 proc.). Najmniej reprezentantów miały warmińsko-mazurskie i świętokrzyskie (niecałe 3 proc.). Internetowa Olimpiada Językowa rozgrywała się w dniach 26 września – 15 października 2009 r. Projekt, organizowany przez ESKK miał na celu sprawdzenie stopnia znajomości języków obcych wśród Polaków i wyłonienie mistrzów języków: angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego i włoskiego. Wszystkie osoby, które zakwalifikowały się do finału Olimpiady, otrzymały nagrodę gwarantowaną – słownik multimedialny.

Osoby, które zajęły pierwsze miejsce w danym teście językowym, wygrały netbooki, za zajęcie miejsca drugiego – iPody, za miejsce trzecie – kursy ESKK, za miejsca IV-V – wielkie słowniki PWN, za miejsca VI-X – małe słowniki PWN, a za miejsca XI-XX – nagrody książkowe wydawnictwa Emka ufundowane przez księgarnię Merlin.pl. Olimpiadę Językową patronatem medialnym objął Onet.


Dodatkowych informacji udziela:
Andromeda Wróbel
specjalista ds. marketingu
e-mail: a.wrobel@eskk.pl
tel. 061 870 00 14

Więcej informacji na stronie:


http://olimpiadajezykowa.pl/ 2009-10-23

Aby nie widzieć poniższej reklamy:
zaloguj się jako lektor, jeżeli nie masz konta zarejestruj się.