korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
Goethe-Institut: Wystawa Kwartet na pomidory, 14.05-29.07.16, Warszawa.

Wystawa Kwartet na pomidory

sob., 14.5.2016 -
pt., 29.7.2016
Goethe-Institut Warschau

ul. Chmielna 13A
wejście od ul. Chmielnej 11
Warszawa

Generatywna kompozycja muzyczna
W ramach Nocy Muzeów 2016, w odnowionej przestrzeni na parterze Goethe-Institut, odbędzie się wernisaż interaktywnej instalacji dźwiękowej Macieja Markowskiego pt. Kwartet na pomidory.

Jest to generatywna kompozycja muzyczna, której partyturą jest rozpisany w czasie proces obsługi instalacji, wzrostu i rozwoju roślin. Trzymiesięczny okres uprawy to także czas trwania kompozycji, która jest na bieżąco odgrywana jest poprzez zainstalowane w stanowiskach roślin głośniki.

Codzienne czynności sterowania oświetleniem wegetacyjnym, podlewania, tworzenia przewiewu oraz zamgławiania powietrza zmieniają warunki środowiskowe roślin. Jednocześnie zainstalowane w stanowiskach czujniki na bieżąco dokonują pomiarów naświetlenia, wilgotności gleby i powietrza, temperatury otoczenia oraz ilości dostępnej wody.

Kompozycja taktowana jest na szesnaście czwartych metronomem wspólnym dla wszystkich stanowisk. Opiera się ona na dźwiękach spreparowanych gitar o czystym oraz przesterowanym brzmieniu, cytry koncertowej oraz fortepianu. Jej ostateczny muzyczny charakter to efekt sterowania wcześniej przygotowanymi strukturami rytmicznymi oraz skalami instrumentów przez odczyty wskazań czujników.

Praca została wyprodukowana przez Fundację WRO Centrum Sztuki Mediów, a jej premierowa ekspozycja odbyła się podczas Biennale WRO 2015 Test Exposure.

Maciej Markowski (PL), ur. 1976, muzyk i programista. Studiował matematykę na Uniwersytecie Wrocławskim, ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II st. we Wrocławiu. Współtworzył zespół Małe Instrumenty, z którym nagrał płytę długogrającą Antonisz oraz zrealizował wiele projektów, w tym nagrodzony Tukanem OFF 29. PPA spektakl Elektrownia Dźwięku. Gra w zespole Kariera, z którym nagrał dwie płyty: Miasto oraz Kołysanki, tworzy wraz z czterema muzykami amatorami ironiczno-eksperymentalny zespół Shantharion. Realizuje także teledyski oraz tworzy i programuje instalacje multimedialne. Współpracował z MWW Wrocław, Centrum Sztuki WRO, Teatrem Capitol oraz CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie.

Współpraca: Marcin Ożóg i Rafał Sumisławski

Po więcej informacji zapraszamy na stronę:



https://www.goethe.de/ins/pl/pl/ver.cfm?fuseaction=events.detail &event_id=20749418 2016-05-12

Aby nie widzieć poniższej reklamy:
zaloguj się jako lektor, jeżeli nie masz konta zarejestruj się.