korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
GOETHE-INSTITUT POP UP PAVILLON. SZEŚĆ ŚCIAN KULTURY, 22.04-10.07.16. Wrocław.
GOETHE-INSTITUT POP UP PAVILLON. SZEŚĆ ŚCIAN KULTURY

W sensie dosłownym Goethe-Institut Pop Up Pavillon jest specjalnie zaprojektowanym, przeszklonym kontenerem o wymiarach 7x3x3m, który stanie na placu Nowy Targ we Wrocławiu. W przenośni to pryzmat, zwierciadło i soczewka jednocześnie, w których skupiają się, odbijają lub rozchodzą kreatywne idee i działania artystyczne. Interdyscyplinarny projekt wpisuje się w obchody Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 oraz jubileusz 25. rocznicy podpisania Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy między Rzeczpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec. Goethe-Institut Pop Up Pavillon jest urozmaiconą propozycją refleksji nad współczesnością i próbą oswojenia miejskiej przestrzeni. Od kwietnia do lipca w pawilonie odbywać się będą cykliczne wystawy, koncerty, spotkania, performanse oraz instalacje artystyczne. Wszystkie wydarzenia będą bezpłatne, w przypadku niektórych poprosimy uczestników o rejestrację drogą mailową.


PIERWSZY WEEKEND / 22-24.04.2016
TOŻSAMOŚĆ[I] – CZAS, MIEJSCE, KULTURA

TOŻSAMOŚĆ[i] – czas, miejsce, kultura – oto słowa-klucze inaugurującego weekendu Goethe-Institut Pop Up Pavillon. Większość kwietniowych wydarzeń dotyczyć będzie szeroko rozumianej tożsamości, spróbuje ją zdefiniować, uchwycić. Czym ona jest? Bez czego nie może zaistnieć? W jaki sposób się konstytuuje? To pytania szczególnie istotne we Wrocławiu, mieście o bogatej, wielokulturowej historii i tradycji współegzystujących tutaj narodowości. O czasie, miejscu, kulturze będziemy rozmawiać z zaproszonymi gośćmi, m.in. z Christianem „Flakem” Lorenzem, muzykiem zespołu Rammstein, ze świetnym reporterem młodego pokolenia, Filipem Springerem, oraz urodzoną w Baku a mieszkającą w Niemczech pisarką Olgą Grjasnową. Pierwszy weekend to także spektakularne widowiska, łączące muzykę, taniec i grę świateł. Finałem będzie otwarcie interaktywnej instalacji „Fale Pamięci”. Słowem, a właściwie w słowach trzech – czas, miejsce, kultura.

Dyskusja o "Płynnej Tożsamości" z Olgą Grjasnową, Filipem Springerem i dr. Heinerem Geißlerem oraz spotkanie z Christianem "Flakem" Lorenzem w ramach Pawilonu Literackiego Goethe-Institut Pop Up Pavillon stanowią wydarzenia wchodzące w program inauguracji kadencji Wrocławia jako Światowej Stolicy Książki UNESCO.

Więcej informacji na stronie organizatora:


https://www.goethe.de/ins/pl/pl/kul/sup/wro.html 2016-04-18

Aby nie widzieć poniższej reklamy:
zaloguj się jako lektor, jeżeli nie masz konta zarejestruj się.